Polsat Sport, Extra, News i Fight

Awatar
bywam tu czasem
12-08-2020 19:36

Też bym się skłaniał ku siatkówce, obstawiam że mogą na anteny sportowe Polsatu wrócić rozgrywki LM kobiet i mężczyzn, tym bardziej że skończyły się te prawa Canal Plus (mieli je na 2 lata). Podobnie jak w przypadku LM kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej, o które Polsat może śmiało powalczyć.

O igrzyska może być ciężko, nie wiem czy Polsat będzie w stanie zapłacić duże pieniądze, tym bardziej że za igrzyska w latach 2018-24 Discovery zapłaciło gigantyczne wręcz pieniądze, a na pewno MKOL będzie ich chciało jeszcze więcej.

Zastanawiam się co po przyszłym sezonie z Liga Mistrzów i Liga Europy, bo konczy się wtedy umowa Polsatu z UEFA na te rozgrywki. A dojdzie przecież jeszcze UEFA Conference Leauge. Nie wiem, czy Polsat będzie w stanie kupić wszystkie te rozgrywki.
Awatar
jestem zawsze
13-08-2020 08:23

KrzysiekP napisał(a):
Zastanawiam się co po przyszłym sezonie z Liga Mistrzów i Liga Europy, bo konczy się wtedy umowa Polsatu z UEFA na te rozgrywki. A dojdzie przecież jeszcze UEFA Conference Leauge. Nie wiem, czy Polsat będzie w stanie kupić wszystkie te rozgrywki.

Conference League jest sprzedawana w pakiecie z Ligą Europy. Co jest ważniejsze? Liga Mistrzów z hitowymi meczami, czy nowy poziom rozgrywek, w którym pojawią się polskie zespoły? Raczej będzie mało chętnych, aby płacić za Conference League i Europa League - mecze polskich drużyn muszą być odkodowane*. Polsat, żeby utrzymać pozycję, powinien kupić oba pakiety. Choć może zakup praw na lata 2018-2021 był nieopłacalny i Polsat nie będzie teraz jakoś specjalnie walczyć? Niebawem ruszy również przetarg na Euro 2024, kwalifikacje 2024 i MŚ 2026 oraz Ligę Narodów. To też jest ciekawy produkt dla Polsatu. Jednak problematyczna będzie walka z miliardami Telewizji Polskiej.

*Conference League (w przeciwieństwie do spotkań polskich klubów w Europa League i Champions League) nie jest (jeszcze?) wpisana na listę ważnych wydarzeń. Polsat wykorzystałby tę lukę i zakodowałby mecze polskich drużyn? :cr
Awatar
ekipa moderatorska
13-08-2020 11:05

Jeżeli sprzedaż pakietów z kanałami Polsat Sport Premium była dla Polsatu opłacalna to będą kontynuować z LM i LE. Biorąc pod uwagę to, że Canal+ wykosztuje się na polską Ekstraklasę to w przetargu nie będzie konkurencji, bo żaden nowy gracz w obecnej sytuacji ekonomicznej nie wejdzie. Polsat Sport będzie chciał kupić te prawa taniej.
przyjaciel strony
14-08-2020 12:01

Ciekawe czy Lm Le i te nowe rozgrywki uefa są razem w pakiecie?Pytanie czy lm w siatke wróci do polsatu sport i czy polsat walczy o lm w ręczną?
Awatar
jestem zawsze
14-08-2020 13:37

UEFA sprzedaje dwa pakiety:
1) SuperPuchar + Liga Mistrzów
2) Liga Europy + Conference League
Awatar
ekipa moderatorska
14-08-2020 16:44

Polsat Sport kupił aż na pięć lat pełne prawa do europejskich pucharów w Siatkówce. Czyli te prawa o których mówił Kmita do 2028 roku, to jest coś innego. Teraz się robi ciekawie, bo to jest. Sam obstawiam, ze to jednak będzie dalej Siatkówka tylko reprezentacje lub polskie ligi.

https://www.polsa...ref=slider
Awatar
bywam tu czasem
14-08-2020 18:37

Dobrze przeczuwalem powrot europejskiej siatkówki klubowej. Po cichu liczę na LM w pilce ręcznej.
przyjaciel strony
14-08-2020 20:18

Oby też lm w ręczną pytanie tylko czy pakiecie są me w ręcznej i czy polsat w ogóle zainteresowany?
Udostępnij ten temat