TVP ABC straciło widzów
Dziecięcy kanał TVP ABC w ostatnich tygodniach śledziło średnio 25 tys. widzów, czyli aż o 20 tys. mniej niż w pierwszych dwóch miesiącach nadawania stacji. TVP zapewnia jednak, że wyniki stacji są zgodne z jej oczekiwaniami.
-
Liczyliśmy się ze spadkiem, tak samo wygląda wchodzenie na rynek praktycznie każdej nowej stacji - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP. -
Obecne wyniki są zgodne z naszymi przewidywaniami i planami - dodaje.
Rzecznik publicznego nadawcy podkreśla, że TVP jest zaskoczona tym, że kanału TVP ABC cały czas nie ma Cyfrowym Polsacie. -
Nie potrafimy zrozumieć tego faktu, a pytają nas o to prawie codziennie kolejni rozżaleni widzowie - mówi Rakowiecki. O sprawie braku kanału w tej platformie pisaliśmy pod koniec kwietnia br. Wtedy Cyfrowy Polsat informował, że jest zainteresowany włączeniem stacji, ale jako dotąd nie udało mu się porozumieć co do warunków współpracy z TVP.
[right]
źródło: Wirtualnemedia.pl[/right]
TVP wygrała w USA proces z Robertem Spańskim. Start TVP Rozrywka International wciąż zablokowany
Telewizja Polska po roku batalii sądowej w USA wygrała proces z firmą Spanski Enterprises Inc. - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Amerykańska spółka odwołała się jednak od wyroku, dlatego start TVP Rozrywka International został zawieszony.
W sporze chodzi o interpretację zapisów umowy na dystrybucję polonijnego kanału TVP Polonia w Ameryce Północnej. Kanadyjska firma Spanski Enterprises Inc., właścicielem której jest Robert Spański, pierwszą umowę z Telewizją Polską podpisała za czasów prezesury Wiesława Walendziaka, tj. w latach 1993-1996. Współpraca została później przedłużona przez Piotra Farfała, który pełnił obowiązki prezesa TVP od 2008 do 2009 roku. Na mocy dokumentu firma Roberta Spańskiego posiada pełnię praw na dystrybucję TVP Polonia w Ameryce Północnej.
Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, sąd miał zdecydować o prawidłowej interpretacji zapisów obowiązującej umowy. W trakcie zakończonego w kwietniu procesu prawnicy Spanski Enterprises Inc. próbowali udowodnić, że firma może dysponować całym kontentem TVP na terenie Stanów Zjednoczonych. Telewizja Polska twierdziła z kolei, że spółka ma prawo do jednokrotnego użycia treści, emitowanych tylko na antenie TVP Polonia. Sąd przychylił się do interpretacji przedstawionej przez Telewizję Polską.
[right]
źródło: Wirtualnemedia.pl[/right]