Wycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z oferty

Wycofanie kanałów z oferty

Awatar
ważna osoba
16-10-2011 20:36

MN napisał(a):Wiem, jest to lekko "pokopane", ale to CP sam się zakręcił dzieląc kanały na te w umowie, te promocyjne, te ogólnodostępne (FTA).



Skoro sami tak pokopalii, to powinni sami teraz to odkopać i godnie wyjść z twarzą uznając wypowiedzenia.
Edytowane przez Danio dnia 16-10-2011 20:44
jestem zawsze
24-12-2011 16:39

Dzisiaj pojawił się ciekawy artykuł na media2.pl poruszający możliwości wypowiedzenia umowy z powodu zmian w ofercie czy regulaminach, jakie wprowadził operator. Bardzo ciekawe są dwa akapity, które wyjaśniają kwestię, która była ostatnio poruszana w tym wątku czyli o możliwości wypowiedzenia umowy z powodu wycofania z oferty kanałów, których nie mieliśmy wymienionych w umowie.
W ostatnich miesiącach często podnoszoną wątpliwością było pytanie jakie konsekwencje rodzi wycofanie kanału, jeśli nie znajdował się on w ofercie danego operatora w momencie zawarcia umowy po czym został do niej włączony a następnie wyłączony, przy zastrzeżeniu, że włączenie kanału do oferty nie było traktowane przez operatora jako zmiana umowy. W takim wypadku należy uznać, że wycofanie kanału stanowi przesłankę do wypowiedzenia umowy. Wzbogacenie oferty przez wprowadzenie kanału jest zmianą umowy, zatem jego wyłączenie można uznać za niekorzystną zmianę umowy, uprawniającą do skorzystania z prawa do jej wypowiedzenia.

Trochę inaczej kształtuje się sytuacja abonentów, którzy zostali poinformowani, że dany kanał włączony jest do oferty jedynie na próbę i na z góry określony okres czasu. W takim wypadku operator może bowiem twierdzić, że nie doszło do trwałej modyfikacji oferty, a dokonana zmiana miała charakter jedynie akcji promocyjnej. W takim wypadku istotne jednak jest czy w zawiadomieniu o dodaniu nowego kanału wskazane zostało, na jaki okres został on wprowadzony. W przypadku bowiem jeśli kanał wprowadzony będzie jako świadczenie promocyjne, lecz nie będzie wskazane na jaki okres czasu, będzie to oznaczało, że został on wprowadzony na czas nieokreślony, co będzie równoznaczne ze zmianą oferty. W takim wypadku operator nie będzie chroniony twierdzeniem o rzekomej promocji, a wycofanie programu będzie skutkować możliwością wypowiedzenia umowy.

Wynika z tego tyle, że każda wycofanie kanału z oferty daje nam możliwość wypowiedzenia umowy i nie ważne czy mamy ten kanał zagwarantowany w umowie czy nie.
Nawet jeśli ktoś dzisiaj podpisał umowę, a za jakiś czas z oferty wycofane zostaną kanały Discovery to będzie miał prawo wypowiedzieć umowę bez konsekwencji. Tak ja to rozumiem. icon_wink
Awatar
ważna osoba
24-12-2011 17:03

@Viking, bo tak to z tego wynika. Także gdy 31.12.2011r z oferty 1cpn1 zniknie TVN HD+1, to każdy będzie miał prawo do wypowiedzenia umowy.
jestem zawsze
24-12-2011 19:09

Z tego też wynika, że umowę można wypowiedzieć także z powody zniknięcia z listy Cyfrowego Polsatu kanałów FTA, w tym zagranicznych. Bo czy kanał mam w umowie czy nie, a oglądam to mogę wypowiedzieć umowę po zajściu dla mnie niekorzystnych zmian w związku z tymi kanałami czyli np. usunięcia ich z oficjalnej listy Cyfrowego Polsatu.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
24-12-2011 19:11

Pamiętajcie, że ta opinia kancelarii adwokackiej nijak ma się do stanowiska CP w tej sprawie icon_smile.
jestem zawsze
24-12-2011 19:14

Nie chcę pisać, gdzie mam stanowisko Cyfrowego Polsatu. icon_wink Wiadomo, że Cyfrowy Polsat ma polski prawo gdzieś czego skutkiem jakiś czas temu była dla nich spora kara finansowa.
Wydaje mi się jednak, że ta opinia jest trochę za daleko posunięta.
Awatar
ważna osoba
24-12-2011 19:26

Tak czy siak podejrzewam, że z powodu TVN HD+1 1cpn1 dostanie trochę wypowiedzeń i podejrzewam, że będą to osoby z pakietami wyższymi jak np. Premium. @Viking, co do kanałów FTA, to akurat lekka przesada.
jestem zawsze
24-12-2011 19:37

A jaka jest różnica pomiędzy kanałem FTA oraz kanałem zakodowanym, które są na oficjalnej liście Cyfrowego Polsatu, a nie masz wymienionych ich w umowie i możesz oglądać? Według tego, co przedstawiła ta kancelaria to nie ma żadnej różnicy.
Udostępnij ten temat